Copy of DSC06131 resize
Podzimní blok natáčení pokusů pro pořad Zázraky přírody ČT začal v říjnu, natáčením předtáčky v Bunkru Drnov. Připravovali jsme pokus o tření. Samotné natáčení byla zábava, když totiž na podrážky vašich bot přestává působit tření, je chůze fakt nebezpečná. A když se pak vaše padající tělo nemá při dopadu o co pořádně třít, je to ještě větší legrace. Tady musím s popisem pokusu zatím přestat, uvidíte ho z kraje roku 2013. Jako další nás čekalo natáčení další předtáčky, tentokrát na vrakovišti v Praze.
Vrakoviště

Točili jsme dva pokusy - trošku jsme si pohráli s odpalováním raket a také jsme zvedali auto o hmotnosti 1280 kg na netradičních předmětech. Tahle listopadová neděle nebyla z nejteplejších. Jak je naším zvykem, na místo jsme dorazili "dostatečně včas". Nejprve bylo potřeba připravit televizní techniku, takže náš tým měl možnost si na vrakovišti trošku zablbnout.  Co taky jiného čekat od tří puberťáků. Auta je fascinovala. Když se vyřádili, došlo na natáčení. Původní plán zmiňoval auto o hmotnosti cca 900 kg, takže nás připravený ford celkem vystrašil. Jak zvedání dopadlo uvidíte v některém z nejbližších dílů. 
 DSC05822 auto zakryte resize
S vypouštěním raket nebyl sebemenší problém. Zajímavostí bylo, že naše rakety měly části vytisknuté na naší 3D tiskárně MENDEL PRUSA. Startovací rampa fungovala bezvadně, takže nic nebránilo k cestě vzhůru. Horší to bylo s dopadem raket, protože jsme neřešili návratový padáček, proto byl i dopad na vytisknutou špičku rakety celkem tvrdý.
Copy of DSC05869 resize
Po natáčení venku nás čekala příprava pokusů do studia. Tady bylo na rozdíl od exteriérů příjemné teplíčko, jak říkají špunti (pardon, mladí vědci z Laborek) "...suprová jídelna..." a báječná atmosféra. Hodně zajímavý byl pokus o zvednutí moderátora na svazku vlasů - kolik jich musí být, to zjistíte ve vysílání Zázraků přírody. Natáčení se povedlo, pokusy se líbily, vyskytl se i jeden zádrhel. Vše podrobněji popíšeme po odvysílání těchto dílů. Jo a nezapomeňte - první z této série uvidíte již na silvestra. Stránky pořadu můžete sledovat ZDE

Copy of DSC05919 resize

Copy of DSC05926 resize

Copy of DSC05955 resize

Copy of DSC06005 resize

Copy of DSC06065 resize

Copy of DSC06133 resize

Copy of DSC06268 resize

Copy of DSC06007 resize
Copy of DSC06273 resize
Copy of DSC06208 resize
Těšíme se na další natáčení, které nás čeká v únoru 2013.
   

Joomla templates by a4joomla