Někdy na začátku roku nás oslovil produkční pořadu Zázraky přírody s tím, zda by Laborky mohly vystupovat v květnu na Dnu otevřených dveří ČT. Pro nás to byla samozřejmě velká čest, proto jsme nadšeně souhlasili.
Přípravy na tuto velkou akci jsme zahájili v průběhu března. Plánovali jsme pokusy, které se dají demonstrovat venku a také pokusy, které si přímo vyzkouší návštěvníci. Když dorazil potřebný materiál a chemikálie, vše jsme nabednovali do kartonových krabic. Plán zněl jasně: Zaujmout a pobavit, prostě skvěle reprezentovat Zázraky přírody, Laborky a školu.
V pátek, den před akcí, se stavělo největší vzduchové dělo. Stavbu zajišťovala skupina z ČT za velké asistence Pavla a Obiho.
Sobotní vstávání před šestou nebylo zrovna příjemné. Přípravný tým, ve složení Zuzka, Krtek, Prochy, Pavel a Obi, vyrazil před půl sedmou směr Česká  televize. Ostatní jeli autobusem firmy OHEM. Díky za skvělou přepravu. Na místo celá parta dorazila přesně podle plánu. Bedny jsme donesli na svá místa, rozestavili jsme stoly a připravili jsme všecha stanoviště. Zuzka velela týmu "Chemické zahrádky", Matěj a Marek měli na starosti supravodivou levitaci a pokusy s prouděním. Prochy, kromě vlastních pokusů ničících mikrovlnku, komentoval celou šou. Martin předváděl RGB baňku, Vojta pálil kapesníky, Vláďa s Bártym řádili jak malí kluci s prostředním vzduchovým dělem, zbytek party, včetně nejmenších kluků, dohlížel na výrobu chemických zahrádek. Dopoledne pršelo, i tak byl náš stan obležen od počátku davem lidí. Když před polednem vyšlo sluníčko, dav se ještě rozrostl. Dokonce se na svoje studenty přijela podívat i prof. Knížková, kterou jsme seznámili se scénáristkou a dramaturginí pořadu Eliškou.
Celou akci jsme jeli jen s malou pár minutovou přestávkou na úklid. Na oběd jsme se prostřídali po skupinkách tak, aby nebyl narušen průběh pokusů. Jak se blížilo pozdní odpoledne, bylo vidět, že se naplno pojede až do konce, do 19:00. Chemické zahrádky došly někdy kolem odpolední svačiny. A to jich bylo přichystáno 2000. Dusíku na konci akce zbylo malinko přes litr, SF6 došel úplně, svačiny jsme snědli už kolem druhé. Když v 19:00 akce končila, bylo se na Dnu otevřených dveří v Praze podívat skoro 16.000 návštěvníků. Začali jsme balit zpět do beden. Autobus odvezl celou základní partu v půl osmé zpět do Slaného. Prochy, Obi a Krtek zachraňovali bedny před průtrží mračen. Když se naložilo rozebrané dělo, došlo i na tuto hromadu našeho materiálu. Dankar nám dopravil vše zpět do školy, dělo složili na své místo a bedny nám nastěhovali za naší asistence zpět k dílně Laborek.
Díky všem lidem z Laborek za úžasnou reprezentaci školy a díky štábu Zázraků přírody za skvělou možnost zúčastnit se této suprové akce.
2403 resize
2409 resize
2416 resize
2413 resize
2410 resize
2406 resize
venovani vladimir koren

 

 

 

 

Joomla templates by a4joomla