Den rekordů a Laborky
Ale hezky popořadě. Když jsme se dověděli červnové termíny natáčení Zázraků přírody, v Laborkách propukla panika. Termín natáčení Zázraků přírody kolidoval s termínem Dne rekordů v Pelhřimově. Uklidňovali jsme se tím, že to je v pohodě, dvě akce zvládneme "levou zadní", jen se bude muset vyřešit, kdo jede televizi a kdo jede rekordy. No a pak zavládla ta pravá panika - na 13. a 14.6 byl přesunut i Závěrečný seminář projektu MAT21, a to nemluvím o Noci poezie na naší škole, kterou za Laborky.cz odnesl prof. Šturm, Zázraky přírody si vzal na starost Prochy a do Olomouce jel Pavel, za což jim všem tímto celé Laborky.cz děkují. Nakonec tak do Pelhřimova jeli všichni, kdo chtěli. Pavel měl zajímavý úkol, nejprve v Olomouci 1,5 hodiny přednášel o Laborkách a pak se vydal na noční jízdu za námi do Pelhřimova. A protože byl pátek 13., zákonitě musel alespoň píchnout pneumatiku. Nám ale jeho noční příjezd nevadil, ba naopak, řádili jsme na koncertu STO ZVÍŘAT na pelhřimovském náměstí. Když jsme se tmou vraceli na ubytování, nevypadalo to na nějaké ranní vstávání. To ale neznáte Krtka. Už v 7:00 jsem začal prudit spící Laborky. Martin D. vyrazil pro mléko a vánočky ke snídani, přidali jsme i bábovku od Krtkovky. Po této lahodné snídani jsme zabalili své věci, proběhla také záchrana míče a pak už jsme razili na náměstí, kde už nás čekal krásný stan postavený přímo uprostřed náměstí u kašny.
Hned na začátku nás čekal rozhovor pro Blesk, při kterém jsme polévali jejich redaktora. Doufáme, že vše bez problémů přežil. Celý program začínal v 9:00 a končil v 18:00. Dost nás těšil velký zájem o naše pokusy. A protože návštěvníci byli fakt skvělí, dělali jsme i dusíkovou zmrzlinu, na kterou se dokonce přišli podívat a ochutnat zmrzlináři z firmy CESK, kteří nám také na výměnu přinesli jejich krém k zamražení dusíkem. Byla to dobrota. V 15:00 jsme nastupovali na hlavní pódium se zápisem společného rekordu s pořadem Zázraky přírody. Máme tak zapsán společný rekord Největší Machův vlnostroj. Pro pobavení diváků jsme ještě nechali moderátory promluvit hlasem ovlivněným SF6. Po tomto vystoupení nás čekal slušný nápor na našem stánku. Každý si chtěl vyzkoušet SF6, nechat se polít dusíkem a vlnostroj si prohlédnout zblízka. Za vlnostroj velmi děkujme štábu pořadu Zázraky přírody. Shodou okolností se právě tuto sobotu vysílal díl Zázraků přírody, kde diváci mohli vlnostroj vidět. Samozřejmě jsme z pódia udělali Zázrakům přírody a tomuto večernímu vysílání celkem slušnou reklamu. Když jsme po 18. hodině pomalu balili stánek a naše věci, bylo vidět, že Den rekordů je pro Laborky.cz nejen skvělá zábava, ale také slušná makačka. Celý program na stánku jsme jeli v kuse, bez jediné přestávky. Byl to ale fakt skvělý zážitek a moc prima akce.
Těšíme se na příští rok a děkujeme Agentuře Dobrý den za pozvání.
Fotografie z akce najdete zde: Pelhřimov - Den rekordů 2014    - ještě chybí fotky z NIKONa, který jsme dostali přímo od Magdy z NIKONu. Díky! 
Video zde přidáme zanedlouho.   

Joomla templates by a4joomla