Den otevřených dveří ČT 2015
Někdy na počátku roku při natáčení dalších Zázraků přírody nás oslovil produkční České televize Vojta Svoboda s tím, že se chystá Den otevřených dveří České televize 2015. Moc jsme si přáli, aby nám nabídl, stejně jako minule, účast Laborek.cz v Dílně Zázraků přírody. A ono se to stalo! Byla to pro nás opravdu čest a zároveň obrovský závazek. Proto jsme přípravě věnovali mimořádnou pozornost. S Vojtou jsme domluvili hrubý program, vybrali jsme dvě zajímavosti na "Zázrakový workshop", domluvili jsme potřebnou velikost stanů pro případ špatného počasí (i když jsme obdrželi ze zákulisí informaci, že ČT má zajištěno dobré počasí, což se nakonec potvrdilo) a spočítali jsme hmotnost škrobu na běhání bažinou.


Ve čtvrtek 30.4. jsme nejprve zkušebně sestavili míchačku (byla to fakt síla), nabalili všechny bedny s pokusy a vynosili jsme vše do přízemí. Po této dřině jsme dali na zahradě čarodějnický oheň s opékáním klobásek a vuřtů. Tahle mňamka se fakt hodila. Krtek s Matysem se ještě večer zajeli podívat do České televize na postavené stany Dílny Zázraků přírody, to jen pro jistotu, aby nás ráno něco nepřekvapilo.
Ráno. Je 1. květen, státní svátek, volno ve škole ... První parta vstává ve 4:00. Začíná to hrozně! V 5:00 nakládáme ve škole bedny, míchačku na škrob, digipískoviště a ostatní propriety a vyrážíme do Prahy. V Praze prší! Když dorážíme na Kavčí hory, druhá parta právě vstává. Od školy odjíždějí v 7:00 se skvělým "dvorním" dopravcem - firmou OHEM. V Praze se zatím vykládají bedny, staví se stoly a celá Dílna Zázraků přírody.Pavel, Obi a Bárty vyrábí bažinu pro běhání. Fakt si mákli. Ono namíchat skoro kubík škrobu, to chce už trošku zabrat. Když doráží druhá parta, vrhají se na prostor pro workshop - lepení Kouzelných krabiček a výrobu Jednozávitových motorků. Tenhle workshop nám vyblokoval 15 lidí z Laborek a z dalších pomocníků. Ano, čtete dobře, přidalo se k nám pár pomocníků, kteří na Laborky normálně nechodí. Zapadli mezi nás skvěle. Tímto je vlastně zveme natrvalo mezi nás.
Matys s Divišem si vzali na starost hlavní stan a proto je zvukaři vybavili mikroporty, takže vypadali jak profi moderátoři. Když jsme pak viděli jejich vystupování, byli jsme na ně, stejně jako na všechny ostatní, hodně pyšní. Od rána od 9:00 do podvečera do 18:00 jen s jednou přestávkou na oběd a s prima vstupem Vladimíra Kořena bavit tu obrovskou skupinu lidí, co navštívila Dílnu Zázraků přírody, to je fakt slušnej výkon. Dokonce se na nás přišla podívat i JEDna paní, kterou by opravdu nikdo z Laborek.cz nečekal. Vláďa s Bártym se starali vzorně o bažinu, Martin Diviš st. neustále sypal suchý led do rybníčku skřítka Rákosníčka. Prostě všichni makali na plný pecky. A to počasí? To bylo přesně podle informací opravdu zajištěné. Se začátkem akce přestalo pršet, nebylo ani otravné vedro ani vlezlá zima, bylo prostě akorát. A přesně podle minulého Dne otevřených dveří ČT začalo s koncem akce opět pršet. Všechny věci jsme rychle naložili a po rozloučení jsme vyrazili zpět do Slaného do školy. I když začínal hokej, vše se ještě na paniku vyložilo dolů do dílny a to znamená, že nás čeká opět nepopulární úklid. Takže: Všem opravdu moc díky, byli jste skvělí a skvěle jste reprezentovali nejen Zázraky přírody, ale i Laborky.cz a školu. Díky...

Fotogalerii z DOD ČT 2015 najdete ZDE                    Krátké video je ZDE.          Krabička ke stažení pdf je ZDE. (1.90 MB)   
Joomla templates by a4joomla