Pelhřimov 2015
O tom, že se chceme zúčastnit festivalu Pelhřimov - Město rekordů 2015 jsme se rozhodli již na minulém ročníku, pouze jsme netrpělivě čekali, jestli nás Pepíno z agentury Dobrý den opět pozve. Když se tak letos v březnu stalo, začali jsme plánovat, co vše do Pelhřimova povezeme.

To jsme ještě netušili, že se ozve Raf, další skvělý človíček z agentury Dobrý den a ten nás požádá o rekord pro novináře a páteční odpolední program na hlavním pódiu. Né, že by nás to nevyděsilo. Zas tak silní v kramflecích se necítíme, přeci jen je to akce, která běží už 25. rok, takže bylo celkem důležité vymyslet něco zajímavého. A protože jsme si již jednou (sice v malém) vyzkoušeli soutěž Zázraky vědy, napadlo nás pozvat Vláďu Kořena, který by spolu s Matysem soutěž pro pelhřimovské školy moderoval. Rafovi se ten nápad líbil, Vláďa také nebyl proti a tak jsme vše začali připravovat. 

Čas v Laborkách.cz asi neběží normálně, ale zdá se nám, že letí jak blesk. Najednou je tu páteční ráno a vyrážíme do Pelhřimova. Velmi brzo ráno vyrazil Krtek, Nicol, Matys, Marek a Komajz na tiskovku a také připravit pro novináře pokus Auto na knihách. O pár hodin později za námi vyráží zbytek Laborek.cz krásným minibusem firmy OHEM. Čeká je ještě zastávka v LINDE-GAS v Praze. Je to asi poprvé, co do této firmy vjel plně naložený mikrobus, který vyzvedával kapalný dusík a suchý led. Díky panu Demelovi vše klaplo bez problémů. V Pelhřimově jsme se sešli něco po desáté dopoledne. Po obědě jsme se pustili do přípravy soutěže. Té se zúčastnilo šest týmů z pelhřimovských škol. Vláďa a Matěj zvládli moderování skvěle, celé Laborky.cz předváděly pokusy pro soutěžící bez zaváhání, vše šlapalo, jak dobře promazaný stroj. Nakonec po nerozhodném výsledku mezi Gymnáziem Pelhřimov a SPŠ a SOU Pelhřimov vyhrála vědomostní rozstřel SPŠ a SOU Pelhřimov.
Všem šesti školám ale patří velký obdiv, protože výsledky byly opravdu těsné. Doufáme, že jsme je pobavili a že si tuto soutěž užili a něco nového se přiučili. Po tomto zápřahu jsme se po večeři přesunuli do tělocvičny, kde jsme byli ubytovaní. Na večerní koncert se vypravili akorát Vláďa, Pavel, Martin a Janička. Ostatní řádili v tělocvičně.
Poslední šílence jsem zaháněl něco kolem jedné v noci.
Ráno jsme vstávali v 8:00. Po přesunu na stánek LABOREK.Cz jsme se nasnídali a vybalili jsme experimenty. V 10:00 jsme se pustili do předvádění pokusů - to už je pro všechny z Laborek.cz standard, všichni se snaží podat maximální výkon a zároveň pobavit návštěvníky. Podle reakcí se nám to dařilo. Kolem páté večer začalo pršet, tak jsme začali pomalu balit. V 18:00 jsme ukázky ukončili a po naložení všech věcí jsme se vydali směr Slaný. Po příjezdu do školy jsme "vybednovali" vše do dílny Laborek.cz a rozešli jsme se domů. Díky všem za skvělou reprezentaci školy. Krtek

Video z Pelhřimova je ZDE     Fotogalerii najdete ZDE.        
Článek SPŠ a SOU Pelhřimov Mezinárodní festival Pelhřimov – město rekordů 2015      
Další odkazy:  ZDE,   ZDE,   ZDE,   ZDE,   ZDE,   ZDE


   

Joomla templates by a4joomla