Dropion
Laborky se již déle než rok podílejí na experimetnu STRATOCACHING.
Jde o „kouzelný experiment“ a zároveň geocachingovou hru pro širokou veřejnost, kterou pořádá sdružení Žádná věda o.s. spolu se serverem Technet.cz.
U nás v Laborkách vzniká pod vedením a rukama Prochyho celý palubní počítač Dropionu. Pár fotografií z "pravěku" tohoto projektu najdete ZDE.
Podrobnější informace o celém projektu najdete ZDE.
Stručné info: Chystáme se vypustit balón do stratosféry a s pomocí kamer se podívat, jak to tam nahoře vypadá. Ale to není vše: z gondoly balónu ve výšce 30 kilometrů vypustíme 10 létajících GPS modulů v podobě javorového semínka, které se snesou kamsi na území České republiky. Dole se pak uskuteční hra o nalezení těchto semínek - stratosférických kešek.
Máte chytrý mobil? Máte chuť jednu listopadovou sobotu vyrazit za dobrodružstvím? Pak se přihlašte do hry! 
Aktualizace: máme za sebou první ostrou letovou zkoušku pro ÚCL. Na slánském letišti jsme v úterý testovali letovou sestavu včetně simulací kritických fází letu - vypuštění Stratocachí a oddělení balonu pyropatronou od Dropionu. Chci velmi poděkovat Jirkovi Hůlovi za ochotu mrznout s námi na letišti a za jeho vstřícnost při realizaci testů na slánském letišti, které bylo kvůli naší činnosti skoro celý den uzavřeno pro veškerý provoz. Díky moc. Podrobný popis zkoušky a video zveřejníme po ukončení projektu. 

Joomla templates by a4joomla