Složení: Martin Procházka - autor a programátor řídícího počítače, Martin Divíšek - vstupní jednání s úřady a Luboš Procházka - kameraman na startu. Druhý tým seděl v "Houstonu" - Řídícím středisku letu. Toto středisko celé realizovaly a provozovaly Laborky.cz na slánském gymnáziu. Podporu pro komunikaci s Dropionem nám zajišťovali slánští radioamatéři (hodně jim děkujeme). Nebyli ale jediní, kdo do lokalizačních programů předávali data. Firma NETREX realizovala mimo streamy videa z Dropionu i stream z našeho Řídícího střediska letu. Mohli jste tak online sledovat práci "řídících" z Laborek.cz. Pro nás v Laborkách byl celý projekt SUPER.
Když se dělá něco takhle velkého, vždy se směrem ke stěžejním bodům projektu hromadí nervozita a roste stres.Věřte nám, že jsme nepočítaně dnů chodili spát kolem druhé hodiny ranní a z pátku na Startovní sobotu jsme lehli lehce po 4. ranní.
Jakmile je ale stěžejním bodem START, lidé jsou zaplaveni adrenalinem popř. slivovicí, a pak je vše znovu KRÁÁÁSNÉ a nádherné.....Tak jsme to vnímali i v Řídícím středisku v Laborkách.cz na Gymnáziu V.B. Třebízského ve Slaném. Společné odpočítávání startu je nezapomenutelný zážitek. Sledování celého letu, napětí při zjištění, že budeme blízko letu civilního dopravního letadla, sledování tohoto letadla na flightradaru a dohady o tom, zda ho spatříme i na streamu z Dropionu, najednou ten výkřik: “.... je pod námi!!!! Vidíte?!!!!...”,  ten šrumec při zveřejnění souřadnic Stratocache, dojezd výherců, kteří nalezli Stratocache Basf k nám na Houston, improvizovaná večeře z místního kebabu, zjištění, že jedna Stratocache je někde na vodě a plave si pryč, dojezd druhých nálezců Stratocache Axis a zjištění, že nastávající maminka možná zvolí porodnici ve Slaném, vlastně celý ten zážitek a pocit být od samého počátku projektu Stratocaching u toho, to bylo fakt fantastické. Dokonce se nám podařilo nalezenou Stratocache BASF se šťastným nálezcem oboustranně výhodně směnit. Sice nás to stálo speciální kšiltovku Laborek.cz a hrst placek včetně svítících náramků, ale nabídka byla jasná a smlouvat o předmět, který absolvoval let do výšky 30 km a pád 30 km zpět, němělo cenu. 
Díky Ti štědrý obchodníku a výherče Smile.
Díky všem z projektu Stratocaching a všem spolupracujícím, všem sponzorům, a také všem, kteří se vydali hledat. 
Díky také Vám všem z Řídícího střediska letu.
Bylo mi ctí s Vámi řídit “Houston” u nás v Laborkách.cz na gymnáziu ve Slaném.

Díky.
Za Laborky.cz Krtek          Další zajímavé články o projektu najdete zde na TECHNETU.CZ

Laborky a BASF TEAM

Start

Letadlo !!!

Let

Stratocache - šťastnou cestu...

Dopad...
Fotografie z kamery AXIS na palubě Dropionu - David Capoušek - NETREX

Joomla templates by a4joomla