Asi před rokem jsem zaslechl nějakou drobnou informaci o ptačích budkách s kamerou. U nás v Laborkách máme vždy přes zimu krmítko s online kamerou, přenášíme také videa z průhledného včelího úlu na střeše školy, o budce jsme také přemýšleli, ale troskotalo to na tom, že jsme nenašli rozumnou kameru s krátkou ostřicí vzdáleností.  Začali jsme pátrat a seznámili jsme se s Ing. Markétou Zárybnickou, Ph.D., z Fakulty životního prostředí České zemědělské univerzity v Praze.

Je hlavní osobou celého projektu Ptáci online. Proto jsem jí před tím rokem začal otravovat s prosbou o budku s kamerou pro Laborky. Markéta nám slíbila, že se ozve, proto jsme to jako prozatím rozpracované odložili. V březnu se nám Markéta opravdu ozvala a Pavel jel do Prahy vyzvednout dokonce dvě budky. Ihned jsme je instalovali a čekali jsme na další krok - zahnízdění ptáčků. Jaké bylo naše nadšení, když jsme zjistili, že se ptačí budky s kamerou líbí Zázrakům přírody a Markéta je bude osobně prezentovat před kamerami ve studiu. Tak jsme se při natáčení letos v dubnu sešli s Markétou v České televizi. Jak už to při natáčení bývá, měli jsme čas na osobní seznámení. Jsme moc rádi, že jsme poznali dalšího skvělého člověka, který něco dokázal a který má kromě jiného i skvělou vlastnost - chce předávat své zkušenosti dál nejen mezi studenty.
Minulý pátek Markéta přijela s partou z projektu k nám do Slaného a osadili nám budky záznamovou technikou. Na záznam videa z našich budek se můžete podívat ZDE.  
Fotogalerii budek, kterou budeme plnit průběžně najdete ZDE       

Joomla templates by a4joomla