Listonoh letní

Po loňském neúspěchu s mapováním výskytu listonoha letního v blízkém okolí našeho bydliště ( a velkém úspěchu s chovem listonoha v domácích podmínkách ), jsme letos vyrazili na akci Listonoh II. Samotné akci předcházelo intenzivní plánování. Krtek díky tajným zdrojům lokalizoval místo s přesností na pár metrů.

   Ráno jsme v malé skupince vyrazili na místo údajného – občasného, výskytu listonoha letního. Po nahlášení na vojenském útvaru jsme byli vpuštěni do výcvikového prostoru. Naše „čtyřkolka“ se nedala zahanbit a dovezla nás až na plánované místo pro zaparkování. Díky satelitní navigaci jsme šli hned napoprvé správným směrem. Minikrtkův kámoš Marek měl sice jen sandály, o to lépe se mu zdolávali hluboké, bahnité tůňky. Jaké bylo naše překvapení, když Minikrtek hned z první louže vylovil listonoha letního i skupinku žábronožek. Tohle jsem ani já, plánovač dnešního výjezdu, nečekal. Samozřejmě jsem na sobě nedal znát překvapení a tvářil jsem se velmi pohodově, jak když je bylo vše předem jasné. Uvnitř jsem byl ale vykulen stejně jako ostatní. Honzič s Milanem fotili jak o závod. Fotky ve fotogalerii z této akce jsou tak jejich příspěvkem. Minikrtek se ukázal jako dobrý průzkumník. Podařilo se mu také odchytit velkého jedince. Bylo mu však líto, že pouštíme úlovky zpět :-) .
Když jsme se dost pokochali, a už jsme nemohli déle snášet prudění nejmladších členů dnešní výpravy, vydali jsme se zpět do Slaného. Další návštěvu této lokality máme domluvenu za dva týdny. Uvidíme, jestli zde najdeme nějaké „macky“.
Brzy bude aktualizována fotogalerie a zde bude spousta fotek z této skvělé výpravy.

   Tohle kdyby viděl Greene, tak se asi zblázní....

Joomla templates by a4joomla