motýlO velikonočních prázdninách se Krtci nechtěli nudit doma, sedli na web, a našli info o Motýlech ve Fata Morganě v Praze. Nebudu popisovat, jak je to skvělé v tropickém skleníku plném překrásných motýlů, kukel a rostlin. Chci tady jen poděkovat RNDr. Smržové za velkou trpělivost a ochotu s malým a velkým Krtkem. Z Botanické zahrady hl.m. Prahy vezeme do školy prima krabičku.  Mockrát díky, Krtek.


krabička

Nejlepší ale je , že jsem se domluvil na další návštěvě po skončení výstavy. Nevím, jestli víte, že v biologii na škole běží projekt Chov motýla Babočky bodlákové. Pokud se nám povede sehnat nepostřikované citrusovníky ( alespoň 1 ks  nebo banánovník , routu popř. listy dosen - Canna), budeme mít vajíčka veeelmi zajímavých motýlů. Tak pokud někdo chcete z vědeckých důvodů obětovat rostlinku, písněte na laborky"zaviňák"gymnaziumslany"tecka"cz.
Budeme velmi vděčni.

Při focení se občas naskytne dobrá příležitost udělat si z někoho trošku legrace. Dnes to odnesl zarputilý fotograf. Fotečku jsem nazval "... kde je, sakra, ten motýl ... " kde je motýl

 

Joomla templates by a4joomla