DEN PRVNÍ
Ze začátku jsme akci viděli jako špatný nápad, neboť odjezd byl ustanoven na šest hodin. Jízda autobusem taky nebyla nic moc, protože jsme jednak jeli pět hodin, druhak jsme měli skluz, a jako by to nestačilo, třetí řada byla místem neustálých bojů mezi Ríšou a Komajzem. 

Dorazili jsme o poledni a už nás čekala přednáška o materiálech. Po třičtvrtěhodinové přednášce se nás ujal moc milý pan průvodce a vyrazili jsme na prohlídku železárny. Byla zima a foukal silný vítr, ale prohlídka i železárna byly obě moc fajn. Trochu jsme se zarazili před sedmdesátimetrovou vyhlídkou jejíž vnitřek byl pochopitelně součástí prohlídky. Za mírného reptání několika členů jsme s notnou dávkou odvahy překonali jízdu výtahem a stanuli úspěšně na vrcholu. Prohlídka pokračovala jejich IQ parkem ve znamení Julese Verna. Viděli jsme Nautilus a podobné fantastické předměty z knih v životní velikosti.
Další a asi nejzajímavější částí prohlídky byly trenažery, na kterých jsme bohužel strávili nejkratší dobu. Místo slíbeného oběda jsme se jeli ubytovat do krásného hotelu. Vytoužený oběd jsme dostali k večeři po půlhodinové procházce do centra. Podle pamětí Komajze: „Byl to pochod smrti. Vysílené postavičky cupitaly městem. Kdo padl, byl zanechán svému osudu.“ Po tříhodinovém rozchodu jsme se vrátili do hotelu a usnuli jako zabití.

DEN DRUHÝ
Od rána jsme byli jako na jehlách, neb nás budil p. prof. Kulich v půl sedmé. Dali jsme si vydatnou snídani (donuty) a vyrazili na cestu. Naším cílem byla MEOPTA v Přerově. Viděli jsme, jak se z obřího kvádru postupně broušením, řezáním a ruční prací stávají čočky, nebo krystaly. Několik vyřazených čoček a krystalů jsme si mohli odvézt domů. Nejvíc si jich nahrabal p. prof. Kulda. Po přednášce o tom, co MEOPTA vlastně dělá, jsme navštívili firemní jídelnu kvůli obědu. Někteří z nás kvůli obědům. Vyrazili jsme domů.

Šéfové zájezdu nám chtěli kompenzovat jídelní deficit ze včerejška zastávkou v KFC. Dojeli jsme domů, zakápli po náročném dni a dalšího rána jsme zase šli do školy. Tedy kromě Matěje který ležel doma s teplotou.

V železárnách a MEOPTĚ se nám moc líbilo a doufáme, že se tam někdy podíváme znovu.
Vaši Mladí vědci z Laborek.

Vybíráme pár fotek od Jakuba Kozáka:                     komplet najdete ZDE.

Ostrava

Ostrava

Ostrava

Joomla templates by a4joomla