DSC00908 resizeDSC00813 resize
Je něco málo před půlnocí, a já jsem konečně zahnal "žížaly" z Laborek spát. Divíte se, co se vlastně děje? Děje se to, že se v Laborkách staví o tomto víkendu 3D tiskárna model MENDEL PRUSA přímo pod vedením samotného autora Josefa Průši, a 3D skener.
Ráno byl ve škole sraz v půl desáté. Také nám se povedlo sem Pepu z Prahy dostat včas. Nastěhovali jsme se do jedné učebny a začalo se stavět. Jéé... tady je o nás zmínka na stránkách Pepy !!!

Pravdou je, že na jednu stavěnou 3D tiskárnu je zde dost "žížal" - tím myslím prcků z Laborek. Stavba šla celkem v pohodě, i když chybělo pár drobností, to se ale obratem vyřešilo, Pepa je vytisknul na funkčním kusu 3D tiskárny, který máme jako předlohu. Zatímco postupovala stavba tiskárny kupředu, Pavel s Michalem a Martinem, za obrovské pomoci Markéty a Vlasty, dokončují motýlárium. Je to důležitá práce, protože se kukly líhnou přímo fofrem. 
Protože se stavba tiskárny dá reálně dělat tak ve 3 lidech, střídají se na montáži "žížaly" po těchto skupinkách. Pokud zrovna nemontují, je vidět, že se lehce nudí, a tak hrají stolní fotbálek. Během dne je pauzička na oběd - piza byla dobrá -  a pauzička na večeři. S Pepou jsme vyrazili v malé skupince do slánského pivovaru a ve vší počestnosti jsme rychle povečeřeli, dali jsme nějaké to malé pivko, a razíli jsme zpět do školy, kde pod vedením Pavla roste motýlárium jak z vody. Zde také nesmím zapomenout na velkou včerejší pomoc Úkřika, který svou zručností a neskutečnou výkonností postavil motáláriu střechu. ... teď jsme musel vletět vedle do třídy, kde se pokouším uspat "žížaly",  a trochu to uklidnit. Jsou z dnešního dne celkem rozdovádění. Po večeři se chvilku stavělo, pak  jsme koukali na filmíky z Laborek a Pepa rozchodil 3D skener. První objekty vypadají skvěle.
Tak, jdu si také lehnout, ráno se vstává v 8:00. Tím jim vyhrožuji. Ráno máme v plánu dokončit 3D tiskárnu, dokončit a uklidit motýlárium, vyzkoušet 3D tisk a někdy lehce po obědě víkendovku rozpustíme. Zítra večer tady budou fotky a popis toho, co se dělo v neděli.
Takže neděle:
Vstávání kolem půl osmé, někdo byl vzhůru již v 7:00, někdo vstával o půl deváté. Je to tím, že ještě po půlnoci jsme na ně vyrazil a dělal jsme zlého. Jakmile se ale rozneslo, že Martin Divíšek st. dovezl skvělé palačinky, nebyl nikdo, kdo by ještě chtěl spát.
DSC00990 resize
Dobrůtka od Divíšků - díky. Díky také Krtkovce, která napekla skvělý salámový štrůdl a dva druhy koláčů. Nejen Pepa si pomlaskával.

DSC00993 resize
Po snídani jsem se pustili do dokončení 3D tiskárny. Pepa pájel motorky a elektroniku, "žížaly" občas něco přišroubovaly a koukaly. Souběžně se dokončovalo motýlárium. Od včerejšího večera je funkční 3D skener. Je to paráda - ta neskutečná rychlost.
DSC00842 resize
Stavba se pomalu blížila ke konci. Probíhaly zkoušky, první pohyby v osách X,Y,Z.  No a pak to přišlo: Jeden motor nejede, tak jak má. Nepomohla ani výměna elektroniky. Tak jsme tiskárnu naložili, a odvezli jsme ji spolu s Pepou do Prahy.
pokračování je tak naplánováno na středu. Díky moc Pepo, díky také všem, co se víkendu zúčastnili.
DSC00820 resize
DSC00841 resize
DSC00863 resize
DSC00910 resize
DSC00829 resize
DSC00938 resize
Tady vidíte 3D scaner v akci.

Joomla templates by a4joomla