viktor 2012 resize
LABORKY se staly jedním z držitelů letošního Zlatého oříšku 2012.
Na republikové finále do Brna jsme vyráželi v neděli velmi časně ráno. Slovem velmi myslíme v 5:00. Původní sestava Laborek, se kvůli alergické reakci Aničky a pár známkám Gábiny, zvrhla v čistě pánskou jízdu. Matěj, Martin, Martin, Marek a Matěj. Dalo by se také napsat M+M+M+M+M. Nebo 5M. 
Do české televize Brno jsme dorazili těsně k deváté hodině. Cesta nestála kvůli počasí za moc. Proti tomu, co nás čekalo v noci cestou zpět, to byla ale jízda snů. Přes to nás Michal a Martin dovezli do studia včas. Kluky dost překvapilo, že je ihned po příjezdu čekala maskérna (Matěje dokonce učesali). Pak spěchali do studia, kde natáčeli úvodní rozhovor. A hned fofrem na rozhovor pro rozhlas. Po obědě je čekala prezentace pokusů. Vše se jim povedlo na jedničku, divákům a štábu se vystoupení moc líbilo. Co ale porota. Baví je fyzika a chemie? Přeci jen tančící děvy lahodí oku víc, než např. ukázka laminárního proudění. Když se blížilo vyhlášení (které mimochodem od rána bylo velmi v nedohlednu), byli jsme slušně nervózní. Potom to začalo. Když se mezi oceněnými ozvalo "Laborky při Gymnáziu V.B.T ve Slaném", dost se nám ulevilo. Dokázali jsme to! Dostali jsme diplom, sošku a šek na 10.000,- Kč. Kluci hned sošku ptáka se zlatým oříškem v zobáku pojmenovali. Tak ahoj, Viktore. Ať se Ti u nás na škole v Laborkách líbí. Jsme rádi, že jsme tě dovezli tou strašlivou noční zimní cestou v pořádku domů. Ta cesta byla opravdu extrém - náledí a husté sněžení. Proto jsme také dorazili domů až po jedné v noci.
Děkujeme Michalu Šturmovi, Pavlu Rubíkovi a Martinu Divíškovi st. za podporu přímo v Brně.       
Zlatý oříšek 2012 - LABORKY
Zleva: Matěj Šturm (GVBT) a Viktor (teď už GVBT), Martin Divíšek (GVBT), Martin Komínek (GVBT), Marek Zůna (3. ZŠ Slaný), Matěj Bartoň (GVBT)

Joomla templates by a4joomla