Ani nevím, kde vlastně začít. Je neděle večer a ti, co zažili v tomto týdnu laborkový maraton akcí, mohou konečně trochu oddechnout. Ale začnu popořadě.
Minulý víkend proběhlo natáčení předtáček pro pořad Zázraky přírody - našeho projektu BOREAS, neboli největšího vzduchového děla. O tomto projektu se dočtete v samostatném článku. Jak střelba dopadla, uvidíte po prázdninách na ČT1 v pořadu Zázraky přírody. Zatím připojuji jen pár fotek.
Model od architekta Jaroslava Svobody. A bude se střílet...
Model kanonu a skutečný MACEK.

Další akcí, která nás čekala, byla návštěva Dne vysokého napětí v EGU VVN v Běchovicích. Laborky na tuto akci zapůjčily Metrovou statiku. Protože tato akce byla ve čtvrtek po vyučování, vyrazili jsme na ni jen v malé skupince. Když jsme dorazili do EGU, celkem jsme koukali, kolik lidí se zajímalo o naši metrovou statiku, která byla vedle toho, co dovedou v EGU, směšně malá. A přes to zde zazněla věta, která je hodna vytesání: "... a hele Laborky, vy jste žijící legenda...". Tak tohle opravdu zahřeje a potěší. Škoda, že tuto větu neslyší celé Laborky, protože vyprávěné už to není ono. Musím také na okraj zmínit, že jsem zde potkal skvělého člověka (nebo spíš skvělou člověčku). Doufám, že se uvidíme častěji :-). 
Kola v EGURozhovor pro ČT24
Ukázka kol v EGU VVN v Běchovicích.

Takhle to dělají v EGU...
Takhle to umějí v EGU...

Na pátek jsme se moc těšili. Čekalo nás natáčení projektu HABAKUK. Točilo se na slánském rybníku. Článek z Kladenského deníku najdete ZDE.
Ráno byl sraz v 6:30 ve škole na dvoře. Vyráželi jsme do kladenských mrazíren ALLFROST, kde na nás čekaly zamražené formy projektu HABAKUK. Nakládání šlo celkem v pohodě, a tak jsme z mrazíren vyrazili podle plánu. Na devátou dorazili na rybník hasiči, slánští rybáři, studenti z naší školy a jeřáb ze Servisu jeřábů  ve Slaném. Vše šlo celkem v pohodě, bohužel pršelo a projekt se nám začal trochu komplikovat. Co se dělo, a jak vše dopadlo se dovíte 16.6.2012 ve 20:00 na ČT1 v pořadu Zázraky přírody
nakládkaZáchranná akce ???
Nakládka HABAKUKu a kluci v akci...  

No a pak přišla sobota. Kdo ještě chodil, vydal se na Den dětí, který pořádal Ostrov Slaný. Laborky měly tu čest a mohly předvádět své pokusy celé odpoledne. Začali jsme od nejjednoduších pokusů jako je oblíbené laminární proudění a malý vzduchový kanon, pokračovali jsme pokusy se suchým ledem a tekutým dusíkem, no a pak jsme gradovali s pokusy s ohněm. Chtěli jsme si i trošku bouchnout, Jindra to dokonce byl ochoten tolerovat, ale Krtek dal slib Mirce, že nebudeme rušit hnízdící ptáčky, a tak si pak jen nadával do slabomyslných blbů, protože sliby se neporušují. Náš stánek navštívila spousta lidí, hráli si s námi špunti i rodiče. S veřejností se těšíme na další setkání při Noci vědců 28.9.2012. 
Laborky na Dni dětí Ostrova 
020620121018 resize020620121020 resize
020620121022 resize020620121024 resize
Laborky na Dni dětí Ostrova.

Chci poděkovat všem, kteří se na těchto akcích podíleli. Také děkujeme všem, co nás při těchto pokusech podpořili. Děkujeme panu starostovi za ochotu a podporu. Největší dík ale patří štábu Zázraků přírody, díky kterým si můžeme pokusy v duchu našeho hesla: "...vyšší výkon..." vyzkoušet.  Byl to celkem zápřah, během týdne jsme dali dva rekordy, za jejich zápis děkujeme Agentuře Dobrý den. Ještě nás čeká víkendové natáčení ve studiu a pak bude zase chvilku klid. Díky. Krtek.

 

Joomla templates by a4joomla