MotýlLišaj
Je 12.4.2012 a naše motýlárium má letošního prvního živého lišaje. Vylíhnul se dnes a nám to nikdo neřekl. Článek ze spřáteleného školního webu - BIOCHLÍVKU - je ZDE.
Včera jsme přivezli kukly 12 druhů evropských motýlů, večer jsme je ihned nalepili (tedy po pravdě lepil Pavel a Hanka, já akorát radil). Také jsme byli obdarováni a máme 3 krásné housenky. Jsou to slušní požírači banánovníku. Protože je ale v motýláriu zatím zima, kukly jsou dočasně u Pavla. Již má vylíhnuté 2 motýly. Zde je ke stažení materiál o našich motýlech, který vytvořil Milan a bude ho průběžně doplňovat.

Plánek konstrukce Letošní chladné počasí nás tak donutilo radikálně zasáhnout do motýlária a vyřešit jeho zateplení. Stávající síťové motýlárium, které jsme vyráběli minulý rok (fotky ze stavby jsou ZDE), nahradíme o víkendu konstrukcí z polykarbonátových desek. Chci zde poděkovat firmě ZENIT s.r.o. za podporu při realizaci úpravy motýlária. Jakmile úpravu dokončíme, kukly a motýli budou v novém moderním bydlišti. Śíťové motýlárium budeme pravděpodobně používat jako mobilní expozici.  

Joomla templates by a4joomla