Mezinárodní festival Pelhřimov – město rekordů 2015
Pátek – Zázraky vědy – v soutěži mezi pelhřimovskými školami nám patří 1. místo.
Agentura Dobrý den společně s Laborkami.cz připravila soutěž „Zázraky vědy“. Soutěžní klání proběhlo na pelhřimovském náměstí 12. 6. 2015 v rámci Festivalu rekordů a kuriozit 2015. Moderátorem soutěže byl Vladimír Kořen, kterého můžete znát z televizních obrazovek, kde moderuje společně s Marošem Kramárem soutěž „Zázraky přírody“. Soutěže se zúčastnili čtyři pelhřimovské základní školy, Gymnázium a Obchodní akademie a SPŠ a SOU Pelhřimov. Jednotlivá družstva se vždy skládala ze tří studentů a jednoho vyučujícího. Naši školu reprezentovali: David Moravec, Tomáš Váňa, David Vodička a vedoucím týmu byl pan učitel Lukáš Tříska. Soutěž prověřila znalosti studentů z přírodních věd (fyzika, chemie, matematika), ale také jejich zručnost při stavbě elektromotorku nebo střelby ze vzduchového děla. Od samého začátku bylo naše družstvo a družstvo Gymnázia ve vedení. Po zodpovězení všech otázek byl výsledek mezi námi a Gymnáziem nerozhodný. Musel tedy rozhodnout až rozstřel, který naši zvládli lépe a celou soutěž zaslouženě vyhráli.
Gratulujeme k výhře a děkujeme za nasazení v soutěži.

Joomla templates by a4joomla